banerdouble

Historia

Początki lamp Brulo sięgają lat 70-tych, kiedy Jan Bruliński Senior, jako student wydziału architektury, naszkicował swój pierwszy projekt lampy kreślarskiej. Następnie, korzystając z rzeźbiarskiego doświadczenia, przeniósł swoją wizję do warsztatu stolarskiego i zbudował pierwszy prototyp lampy na własny użytek.

Z czasem pojawiły się pierwsze zamówienia od architektów którzy odwiedzali jego pracownię. Projekt cały czas ewoluował, pojawiały się nowe modele. Na przestrzeni lat Jan udoskonalał stopniowo każdy detal i proporcje poszczególnych elementów, a jego projekty stawały się coraz bardziej funkcjonalne i nabierały niepowtarzalnego charakteru. Każdy nowy pomysł testowany był od razu w pracowni.

Dziś otwiera się nowa karta w historii lamp Brulo. Rodzinną pracownię stworzyliśmy od podstaw: Jan Bruliński Senior, Jan Bruliński Junior i najmłodszy syn, Antoni.

Produkcja

Wszystkie lampy wykonywane są ręcznie, z dbałością o detale. Powstają w krótkich seriach stąd dostępne ilości zawsze są ograniczone.

Lampy budowane są z naturalnego drewna klejonego warstwowo. Elementy łączeń są metalowe. Cały proces produkcyjny jest przyjazny środowisku.

Funkcja

Obecny kształt lamp to efekt wieloletnich eksperymentów i wprowadzanych udoskonaleń. Wszystkie modele lamp łączą w sobie praktyczny, minimalistyczny design z zaskakującą funkcjonalnością i niemal nieograniczoną ilością konfiguracji.

Finalny projekt, ze względu na bardzo dużą ruchomość i specjalną konstrukcję klosza, daje możliwość swobodnego aranżowania wnętrz światłem, w zależności od potrzeb i nastroju:

Konstrukcja klosza pozwala na wygodne przyczepianie zdjęć i notatek.

Our Team

 • team-member

  Anthony Moore

  Founder & CEO

 • team-member

  Douglas Morgan

  Creative Director

 • team-member

  Kimberly Miller

  Sales Director

Updating…
 • Brak produktów w koszyku.